KENDİ OYUNCAĞINI KENDİN YAP SETLERİ

20 ürün var.

JUMPINGCLAY KENDİ OYUNCAĞINI KENDİN YAP SETLERİ İLE ÇOCUKLAR HAYATA ERKENDEN HAZIRLANIYOR

 
Modern zamanlarda çocukların üzerindeki sorumluluk her geçen gün artıyor. Küçük yaşta sınavlara girmek ve geleceklerini belirlemek zorundalar. Bu durum, hele ki sorumluluk bilinci ve yeteneklerinin farkına vararak öz saygı edinme durumu tam oturmamışsa, ciddi depresyonlara neden oluyor. Çocukların kendilerine güvenmeleri, geleceklerini ellerine alabileceklerine inanmaları ise aslında yalnızca doğru oyuncakla doğru oyunu oynamalarına bakıyor. Bu bilincin yerleşmesi için de olabildiğince erken yaşta, tam olarak oyun hamuru oynama yaşında harekete geçmek gerekiyor.
 
Hamur oyunlarının, hamura şekil vermenin çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağladığı zaten biliniyor. Fakat JumpingClay sıradan oyun hamurlarından çok farklı etkilere yol açan, çocuklara faydası çok daha farklı boyutta bir eğitici oyuncak olarak öne çıkıyor. JumpingClay bir oyun hamuru değil, çocukların düşünme biçimlerini geliştiren, onları hayata hazırlayan bir metafordur. Gelecek için çalışmanın yorucu ve sıkıcı olmadığını, aksine, bugün verdikleri emeklerin gelecekleri için kalıcı ve faydalı olacağını kendi gözleriyle gören, bunun ispatını kendi elleriyle yapan çocuklarımız sorumluluk bilincine sahip ve yeteneklerine güvenen bireyler olarak yetişiyor.
 
Oyun hamuruyla neler yapılır merak edip internette biraz araştırdıysanız bazı oyun hamuru videolarında gördüklerinize şaşırıp kalmış olmalısınız. Öylesine tatlı ve gerçekçi görünen figürler nasıl yapılabilir merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. JumpingClay oyun hamuru oyunlarını ve bunların çocuklara etkilerini tamamen değiştiriyor.
 
JumpingClay oyun hamuru şeklini korumak için sadece iyi havalanan bir odada bir süre beklemeye ihtiyaç duyar. Bir kez şekli oluşturulduğunda bir daha çatlamaz, bozulmaz, esnemez. Böylece çocuklar emek vererek ürettikleri bir şeyin kalıcı olabileceğini, bozulup gitmeyeceğini eğlenerek öğrenirler. Bu da onlara verecekleri her emeğin karşılığını hayatları süresince alabileceklerini gösterir. Basit ama doğru hamur oyunu ile verimli bir çocukluk geçirerek gelecekte başarılı bireyler olmanın ilk adımını atmış olurlar.
 
JumpingClay oyun hamurunun renkleri kil içinde bulunan doğal pigmentlerden oluştuğundan yeni renkler elde etmek de çok kolaydır. Çocuklar farklı renklerin karışımından yeni renklerin oluştuğunu kendileri keşfederek yaratıcılıklarını geliştirirler. Ayrıca JumpingClay oyun hamurlarının renkleri de diğer oyun hamurlarına göre çok daha canlıdır, böylece ortaya çıkan figürler daha güzel olmaktadır. İnternette gördüğünüz hamur videolarını solda sıfır bırakacak güzellikte figürleri sizin çocuğunuz da kısa sürede yapacaktır.
 
JumpingClay pek çok farklı hamur seti ile oyun hamurundan neler yapılır sorusuna ufuk açıcı yanıtlar veriyor. Şirin hayvanlardan uçaklara, yarış arabalarından yiyecek setlerine kadar çok farklı oyun hamuru şekilleri sayesinde çocuklar ne isterlerse, ne hayal ederlerse yapabiliyorlar.
 
Yiyecek seti demişken, JumpingClay oyun hamurları yanlışlıkla yenildiklerinde hiçbir şey olmaz. Tamamen doğal bir şekilde çözünürler ve vücuttan atılırlar. Böylece her şeyi ağzına atan küçük çocuklar için bile çok güvenli ve keyifli bir oyun hamurudur. Aynı zamanda ele bulaşmaz, yapışmaz, hiçbir yerde iz bırakmaz.